شماره مطلب : 32848
زمان انتشار : 92/3/12 - 08:30
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی در گفتگو باتراز:

قیمت مرغ در بازار امروز تهران

تراز:در حال حاضر قیمت مرغ زنده در کشتارگاه کیلویی 3900 تومان است که با قیمت 5700 تومان کیلویی به دست مصرف کننده می رسد.

مدیر عامل اتحادیه سراسری مرغدران گوشتی ایران در گفتگو با تراز گفت: به دلیل مشکلات قیمتی و توزیعی نهاده های تولیدی، نهاده ها را به صورت متمرکز خریداری و توزیع می کنیم.

حسین مقدم نیا با بیان اینکه در حال حاضر برخی از نهاده ها به دلیل عدم تخصیص نرخ ارز مرجع هنوز از گمرک ترخیص نشده است، گفت: بانک مرکزی در تلاش است مشکل ارز مرجع را حل کند تا تولیدکنندگان با افزایش قمیت نهاده ها روبرو نشوند.

مقدم نیا گفت: اتحادیه سویا را با قیمت 1050 به مرغ داران تحویل می دهد در صورتی که قیمت بازار آزاد سویا، 1400 تومان است.

وی در ادامه گفت: در خصوص ذرت نیز تلاش شده است تا موانع قمیتی و توزیعی برای مرغ داران حل شود لذا ذرت را نیز با قیمت 700 تومان توزیع می شود در حالی که قیمت بازار آزاد آن 800 تومان است.

مقدم نیا با اشاره به اینکه فعلا عدم ترخیص ذرت و سویا از گمرک، تاثیری بر قیمت مرغ نگذاشته است، گفت: در حال حاضر به دلیل خرید و توزیع مستمر نهاده های تولید، تلاش شده است که تولید کنندگان با کمبود مواجه نباشند.

وی گفت: در حال حاضر قیمت مرغ زنده در کشتارگاه کیلویی 3900 تومان است که با قیمت 5700 تومان کیلویی به دست مصرف کننده می رسد.

مقدم نیا خاطر نشان کرد: علی رغم وجود مشکلات ارزی، ولی به کمک مسئولان بازار در ثبات به سر می برد و هیچ گونه افزایش قیمتی وجود ندارد.

دیدگاه ها

اضافه کردن دیدگاه جدید

پربازدیدترین‌ها

آخرین اخبار